1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1

No Events Found

8

No Events Found

10 Makos Insurance
(12:00A)
Camp Litttle Pros - Thanksgiving
(9:00A-10:30A)
GigglesnGroovin 9:30
(9:30A-10:15A)
Oil & Acr Tue PM 2
(1:00P-4:00P)
Future Stars Ses2
(3:30P-4:30P)
Gym Beg Tue 3:30 1
(3:30P-4:20P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Ninja Fitness Ses1
(4:30P-5:20P)
Swim Lvl 3 10/3
(4:30P-5:10P)
Junior Team Ses2
(4:30P-6:30P)
Swim Jr and Lil Mako
(4:30P-5:10P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Swim Parent&Tot 10/3
(5:20P-6:00P)
Swim Lvl 2 10/3
(5:20P-6:00P)
Beg Tennis Tue 6pm 1
(6:00P-7:00P)
Swim 3P 10/3
(6:10P-6:50P)
Swim 1P 10/3
(6:10P-6:50P)
Swim 2P 10/3
(6:10P-6:50P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Inter Tennis Tue 7pm
(7:00P-8:30P)
11 Makos Insurance
(12:00A)
Camp Litttle Pros - Thanksgiving
(9:00A-10:30A)
Oil & Acr Wed AM 2
(9:30A-12:30P)
Tutu Toddler Wed 1
(9:30A-10:00A)
Gentle Silver Yoga 2
(10:00A-11:00A)
Tap Intermed Oct Wed
(12:45P-1:45P)
Tap BasicBeg Oct Wed
(1:50P-2:50P)
Little Champs Ses2
(3:30P-4:15P)
Jumping Jrs Wed 3:30
(3:30P-4:20P)
Ballet/Tumble 4pm
(4:00P-4:45P)
Jumping Jrs Wed 4:30
(4:30P-5:20P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Junior Team Ses2
(4:30P-6:30P)
Ballet for Children
(4:45P-5:30P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
16 & Under Wed 5:30p
(5:30P-6:30P)
Karate Kids Ses1
(6:00P-6:45P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Karate Jrs/Adults 1
(7:15P-8:45P)
15

No Events Found

17 Makos Insurance
(12:00A)
Camp Litttle Pros - Thanksgiving
(9:00A-10:30A)
GigglesnGroovin 9:30
(9:30A-10:15A)
Oil & Acr Tue PM 2
(1:00P-4:00P)
Future Stars Ses2
(3:30P-4:30P)
Gym Beg Tue 3:30 1
(3:30P-4:20P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Ninja Fitness Ses1
(4:30P-5:20P)
Swim Lvl 3 10/3
(4:30P-5:10P)
Junior Team Ses2
(4:30P-6:30P)
Swim Jr and Lil Mako
(4:30P-5:10P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Swim Parent&Tot 10/3
(5:20P-6:00P)
Swim Lvl 2 10/3
(5:20P-6:00P)
Beg Tennis Tue 6pm 1
(6:00P-7:00P)
Swim 3P 10/3
(6:10P-6:50P)
Swim 1P 10/3
(6:10P-6:50P)
Swim 2P 10/3
(6:10P-6:50P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Inter Tennis Tue 7pm
(7:00P-8:30P)
18 Makos Insurance
(12:00A)
Camp Litttle Pros - Thanksgiving
(9:00A-10:30A)
Tutu Toddler Wed 1
(9:30A-10:00A)
Oil & Acr Wed AM 2
(9:30A-12:30P)
Gentle Silver Yoga 2
(10:00A-11:00A)
Tap Intermed Oct Wed
(12:45P-1:45P)
Tap BasicBeg Oct Wed
(1:50P-2:50P)
Little Champs Ses2
(3:30P-4:15P)
Jumping Jrs Wed 3:30
(3:30P-4:20P)
Ballet/Tumble 4pm
(4:00P-4:45P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Junior Team Ses2
(4:30P-6:30P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Jumping Jrs Wed 4:30
(4:30P-5:20P)
Ballet for Children
(4:45P-5:30P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
16 & Under Wed 5:30p
(5:30P-6:30P)
Karate Kids Ses1
(6:00P-6:45P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Master Swim Ses 1
(6:30P-7:30P)
Pilates for Dancers
(6:30P-7:25P)
Karate Jrs/Adults 1
(7:15P-8:45P)
21 Makos Insurance
(12:00A)
6 & Under Sat 9am
(9:00A-9:30A)
Beg Tennis Sat 9am 1
(9:00A-10:00A)
6 & Under Sat 9:30am
(9:30A-10:00A)
Master of the Wk Sat
(9:30A-10:30A)
Tap Inter/Adv Oct Sa
(9:50A-10:50A)
Inter Tennis Sat 10a
(10:00A-11:00A)
8 & Under Sat 10am
(10:00A-11:00A)
Aud Wkshp Theatre
(10:15A-11:15A)
Kaleidoscope Kid Sat
(10:45A-11:30A)
Tap AdvBegin Oct Sat
(11:00A-12:00P)
10 & Under Sat 11am
(11:00A-12:00P)
Aud Wkshp-Communicat
(11:30A-12:30P)
Adult 1-Day SinglesTournament October 21
(11:30A-3:30P)
16 & Under Sat noon
(12:00P-1:00P)
Tap BasicBeg Oct Sat
(12:10P-1:10P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
25 Makos Insurance
(12:00A)
Beg Tennis Wed 8:30a
(8:30A-9:30A)
Camp Litttle Pros - Thanksgiving
(9:00A-10:30A)
Tutu Toddler Wed 1
(9:30A-10:00A)
Inter Tennis Wed
(9:30A-10:30A)
Oil & Acr Wed AM 2
(9:30A-12:30P)
Gentle Silver Yoga 2
(10:00A-11:00A)
Adult Adv Wed 2
(10:30A-11:30A)
Tap Intermed Oct Wed
(12:45P-1:45P)
Tap BasicBeg Oct Wed
(1:50P-2:50P)
Kaleidoscope Kid Wed
(3:00P-3:45P)
Jumping Jrs Wed 3:30
(3:30P-4:20P)
Little Champs Ses2
(3:30P-4:15P)
Ballet/Tumble 4pm
(4:00P-4:45P)
Drawing for Kids
(4:00P-5:00P)
Jumping Jrs Wed 4:30
(4:30P-5:20P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Junior Team Ses2
(4:30P-6:30P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Ballet for Children
(4:45P-5:30P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Watercolor Batik
(5:15P-6:45P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
16 & Under Tennis Wednesday 5:30PM
(5:30P-6:30P)
Karate Kids Ses1
(6:00P-6:45P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Master Swim Ses 1
(6:30P-7:30P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Pilates for Dancers
(6:30P-7:25P)
Kickball Coed Fall
(6:30P-10:15P)
Karate Jrs/Adults 1
(7:15P-8:45P)
28 Makos Insurance
(12:00A)
6 & Under Sat 9am 2
(9:00A-9:30A)
Beg Tennis Sat 2
(9:00A-10:00A)
6 & Under Sat 9:30am
(9:30A-10:00A)
Master of the Wk Sat
(9:30A-10:30A)
Tap Inter/Adv Oct Sa
(9:50A-10:50A)
8 & Under Tennis Saturday 10am Session 2
(10:00A-11:00A)
Inter Tennis Sat 2
(10:00A-11:00A)
Aud Wkshp Theatre
(10:15A-11:15A)
Kaleidoscope Kid Sat
(10:45A-11:30A)
10 & UnderTennis Saturday 11am Session 2
(11:00A-12:00P)
Tap AdvBegin Oct Sat
(11:00A-12:00P)
Aud Wkshp-Communicat
(11:30A-12:30P)
Tennis Jr Rec Singles Tournament October 28
(11:30A-3:00P)
16 & Under Sat 12-1p
(12:00P-1:00P)
Tap BasicBeg Oct Sat
(12:10P-1:10P)
Mako Gree Ses2 -4day
(4:30P-5:15P)
Mako Gree Ses2 -2day
(4:30P-5:15P)
Mako Red Ses2 -4day
(5:15P-6:15P)
Mako Red Ses2 -2day
(5:15P-6:15P)
Mako Blue Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -4day
(6:15P-7:30P)
Mako Blue Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
Mako Whit Ses2 -2day
(6:15P-7:30P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.